Виляреал и Осасуна разделиха по точка, след като завършиха наравно 1:1 в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините започнаха по-добре срещата и резонно откриха първи резултата. В 44-ата минута точен бе Бруно Сориано. Той се разписа при добавката, като преди това Маркос Сена бе отправил силен удар по посока вратата на Осасуна, но топката бе избита от Андрес Фернандес. Вратарят на гостите обаче не успя да се справи с удара на Сориано.

Въпреки по-добрата си игра и след почивката, Виляреал получи гол. В 73-ата минута Раул Гарсия изравни - 1:1, с което оформи и крайния резултат.

Осасуна продължава битката си за участие в евротурнирите, като е на осмо място с 48 точки. Виляреал пък е точно над изпадащите отбори с 38 точки.