Валенсия постигна първа победа през този сезон в испанското първенство. Завършилият на трето място в миналия шампионат, спечели в третия кръг с 2:1 в домакинството си на Селта.

"Лос Че" поведоха още в 4-ата минута с гол на Фегули, но гостите от Виго бързо изравниха и в 16-ата минута датският национал Крон-Дели реализира за 1:1. Успехът за Валенсия донесе Сисоко в 50-ата минута.

Малага, временно преди мача на Барселона срещу Хетафе, се изкачи на първото място в класирането, след като победи гостуващия Леванте с 3:1.

Във втория си мач за андалусийците, Хавиер Савиола откри головата си сметка и реализира за 1:0 в 27-ата минута. В самото начало на втората част Мичел изравни, но домакините стигнаха до успеха с попадения на Хоакин в 59-ата мин. и Портийо в добавеното време.

Така Малага е начело в подреждането с 10 точки. Валенсия се изкачи до 8-а позиция с 5 точки, Леванте е 11-ти с 4, а Селта е 16-и с 3.