Еспаньол взе точка като гост на Валенсия. Двубоят от 21-ия кръг на Примера дивисион завърши при резултат 2:2, а всичките четири попадения паднаха през първата част

Гостите от Барселона първи откриха резултата още в 3-ата минута, когато точен бе Джон Кордоба. Само четири по-късно Пако Алкасер отблизо изравни - 1:1.

В 32-ата минута домакините направиха пълен обрат като Пабло Пиати центрира от корнер и Жонас с глава вкара първото си попадение за 2014 година.

Малко преди почивката Жереми Матийо извърши нарушение, за което бе отсъдена дузпа.Зад топката застана Серхио Гарсия, който оформи крайното 2:2.

Така Еспаньол е на осма позиция с 26 точки, а Валенсия е девети с 25. Лидер е Реал (Мадрид) с 53 точки.