Реал (Мадрид) постигна труден успех над Селта с 2:1 в среща от 27-ия кръг на испанското първенство. Звездата на Кралският клуб Кристиано Роналдо вкара и двата гола за своя тим. Той се разписа в 61-ата и в 72-ата минута от дузпа. В 63-ата минута Яго Аспас отбеляза почетното попадение за Селта.

Първият гол за Реал дойде след атака на Кайехон, който стреля, топката попадна у Роналдо и той не пропусна да отбележи. Две минути по-късно Аспас бе оставен сам в наказателното поле на Реал и вкара, след като топката рикошира в тялото на Пепе. В 71-ата минута бе отсъдена спорна дузпа за Реал. Кака падна след контакт с Хави Варас и реферът посочи бялата точка. Роналдо бе точен от бялата точка.

Реал остава на 13 точки от водача в класирането Барселона, а Селта продължава да е на дъното заедно с Ла Коруня.

По-рано през деня Атлетик (Билбао) би Валенсия с 1:0, а Леванте и Хетафе завършиха 0:0.