Елче се наложи с 1:0 над Селта Виго с гол след индивидуална акция на Хави Мартинес, с което новаците спечелиха за първи път в елита на испанското първенство от 25 години насам.

Докато нито един от отборите не блесна с нещо с нещо особено на стадион "Балаидос", Елче беше по-близо до победата с добър удар на Мануел дел Морал малко преди почивката. Неговият пропуск беше поправен късно в мача от Мартинес, който се възползва от бърза контра и се разписа за крайното 1:0 едва в 62-ата минута на срещата от Примера дивисион.

Елче спечели промоция в елита през лятото и трябваше да чака цели седем кръга, за да стигне до успех.

Леванте пък победи с 1:0 Осасуна, а Хетафе се наложи като гост на Еспаньол в други мачове от кръга.