Реал (Мадрид) изнесе пореден колеблив мач от началото на първенството в Испания и в среща от 4-тия кръг на Примера загуби с 0:1 при гостуването си на Севиля.

Така, колкото и да е учудващо, шампионът има само една победа от началото на шампионата, при това срещу скромния тим на Гранада. Кралския клуб остава на едва 10-о място с 4 точки и още в началния етап на сезона вече изостава с 8 точки от големия съперник Барселона, който е лидер с пълен актив от 12 точки.

Началото за Севиля бе шеметно. Още в първата минута андалусийците можеха да открият. След лек удар, Икер Касияс изпусна топката, след което Алваро Негредо опита удар, но този път вратарят на мадридчани спаси. При последвалия ъглов удар обаче резултатът бе открит. Пьотър Троховски бе намерен непокрит и той със силен шут вкара за 1:0.

Отговорът на Реал бе два далечни удара в рамките нва една минута, между деветата и десетата, които обаче бяха отразени от вратаря Палоп. Игуаин бе сравнително близо до гол в 21-ата минута, но след като се освободи в наказателното поле, стреля много неточно.

Като цяло през първото полувреме обаче домакините много повече пъти застрашиха вратата на съперника и дори стояха по-добре на терена, и закономерно се оттеглиха с аванс на почивката.

От началото на втората част в игра за гостите се появи Лука Модрич и именно той бе най-близо до гол от играещите за първи път в официален мач в зелено мадридчани. В 52-ата минута хърватинът стреля от средно разстояние и уцели страничната греда, за което обаче заслуга имаше и Андрес Палоп, който закачи топката, а при добавката Гонсало Игуаин я насочи учудващо неточно в аут.

Домакините бързо отвърнаха със страхотна атака, при която Алваро Негредо се озова сам с топката в крака на границата на наказателното поле, имаше възможност да си я спре, нагласи и накрая обаче я прати много встрани.

Постепенно Реал започна да се опитва да налага натиск и в 60-ата минута изненадващо не можа да изравни резултата. След центриране от свободен удар в наказателното поле, Пепе овладя топката и повторно подаде към Рамос, който на метър от голлинията не можа да засече добре и само леко я закачи с глава, пропускайки да я насочи във вратата на съперника.

Севилци обаче успяха да приложат и да противодействат със сериозна преса, с която тотално затрудниха Реал и "белите" така и не можаха да застрашат повече вратата на домакините, и трябваше да си тръгнат победени от "Рамон Санчес Писхуан".

За Севиля това втора победа в шампионата, но тимът все още няма загуба и с 8 точки вече е на 3-то място в Примера.

СЕВИЛЯ- РЕАЛ (МАДРИД) 1:0

1:0 Троховски (2)

Севиля: Палоп, Сизиньо, Ботиа, Спахич, Наваро, Мадуро, Медел, Ракитич (61-Ману), Хесус Навас, Троховски (82-Кондогбия), Негредо (71-Луна).

Реал (Мадрид): Касияс, Арбелоа (65-Кайехон), Пепе, Рамос, Марсело, Кедира, Шаби Алонсо, Ди Мария (46-Бензема), Йозил (46-Модрич), Роналдо, Игуаин.