Севиля се приближи почти максимално до Атлетик (Билбао) и четвъртото място в испанското първенство и съответно класиране в Шампионската лига. Андалусийците са вече на само 3 точки след баските, след като постигнаха успех с 4:1 в домакинството си на Еспаньол от 32-ия кръг на Примера дивисион.

Севиля доминираше през първото полувреме на "Рамон Санчес Писхуан" и стигна до първия си гол още в 18-ата минута, когато Стефан Мбия се възползва от центриране от ъглов удар и преодоля с лекота дебютанта Херман Парено. Кевин Гамейро овладя топката на гърди и стреля точно за 2:0 малко преди почивката, а Еспаньол върна гола секунди след началото на втората част чрез добре изпълнен удар от дузпа на Серхио Гарсия. Кевин Гамейро обаче реши мача след двойно подаване с Марко Марин в 84-ата минута, а Иван Ракитич оформи крайното 4:1 малко преди края.

Севиля е на 5-а позиция с 53 точки,3 по-малко от Атлетик, който обаче е с мач по-малко и в понеделник гостува на Леванте. Еспаньол остава 9-и с 40.

В други неделни срещи от кръга Малага победи Гранада като домакин с 4:1, Елче се наложи срещу гостуващия Хетафе с 1:0, а Валядолид и Валенсия направиха 0:0.