Без Мартин Петров в състава си Еспаньол допусна тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Севиля от 34-тия кръг на испанското първенство.

Домакините бързо изковаха победата си и вкараха всичките си попадения само до 23-ата минута. Резултатът бе открит след автогол на Жоан Капдевила в 12-ата минута, Коке удвои в 19-ата, а Негредо направи класическия аванс в 23-ата.

Така Севиля се изкачи до 8-о място с актив от 46 точки. Еспаньол остава с 43 точки на 11-а позиция.

Сарагоса се измъкна от зоната на изпадащите, след като победи с 3:0 в домакинството си на Райо Валекано. Тимът от Арагон вече е 17-и, точно над чертата, с 33 точки, 1 повече от Ла Коруня и 2 пред Селта.

Майорка остава на последната позиция с едва 29 точки, след като направи равенство 1:1 в домакинството си на Леванте.