Селта победи Реал (Мадрид) с 2:1 в първи 1/8-финален мач от турнира за купата на Краля. Тимът от Виго дори бе на път да си осигури чиста преднина от два гола преди реванша, но голямата звезда на столичани Кристиано Роналдо запази шансовете на тима си с ценно попадение пет минути преди края.

Треньорът на гостите Жозе Моуриньо предпочете да даде почивка на Икер Касияс, Серхио Рамос, Сами Кедира и Месут Йозил, а още през първото полувреме Карим Бензема бе сменен от Хосе Кайехон заради получена контузия.

След скучновато първо полувреме на терена се появи Месут Йозил и на терена стана по-интересно.

Голът обаче изненадващо падна във вратата на Реал - Крьон-Дели проби отляво, финтира Варан и с центриране към далечната греда намери нахлуващия Марио Бермехо, който от малък ъгъл прониза Адан - 1:0 за Селта.

Нещата за Реал обаче станаха още по-сериозни в 78-ата минута - влезлият две минути по-рано Бустус отне топката на Чаби Алонсо и с фантастичен удар от 25 метра направи 2:0, пращайки топката точно под напречната греда.

Гостите се втурнаха в търсене на ценен гол на чужд терен и в 85-ата минута Роналдо направи 1:2 след чудесен пас на Алонсо. Португалецът засече без да погледне вратата и върна надеждите на тима си за продължаване напред в турнира.

В останалите мачове Севиля победи Майорка с убедителното 5:0 като гост и почти сигурно е на 1/4-финал. Атлетико (Мадрид) пък нямаше проблеми с Хетафе и надделя с 3:0 след две попадения на Диего Коща и едно на Филипе Луис.