Селта се класира за 1/8-финалите на турнира за купата на Краля след драматична победа с 3:0 над Алмерия. В първата среща тимът от Виго бе загубил с 0:2, но успя да стигне до пълен обрат.

След безплодно първо полувреме Чу-Юн Парк откри резултата в 55-ата минута, но в края на мача по всичко личеше, че гостите ще продължат напред.

В последните секунди на редовното време обаче Роберто Лаго докара мача до продължения с втори гол, а в 109-ата минута влезлият като резерва Енрике де Лукас оформи крайното 3:0.

За гостите от Алмерия пък Аарон Нигуес получи два жълти картона в 117-ата минута, въпреки че в 89-ата минута бе заменен.

Гранада отпадна от турнира въпреки победата си с 2:1 срещу Сарагоса. В първата среща момчетата на Маноло Хименес бяха победили с 1:0 и с гол на чужд терен продължават напред в надпреварата.

Майорка също продължава напред след домакинско 0:0 с Депортиво (Ла Коруня). В първата среща тимът от Балеарските острови направи 1:1 като гост и с попадение на чужд терен се класира за 1/8-финалите на турнира.