Еспаньол и Севиля завършиха наравно 2:2 в първи мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Гостите си тръгнаха с точка след гол в последната минута, въпреки че играха с 10 души цяло полувреме.

Домакините откриха резултата още в 13-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Жоан Верду и в стил "Паненка" даде аванс на барселонския тим. Само 11 минути по-късно зрителите видяха още една дузпа, но този път в наказателното поле на Еспаньол. Иван Ракитич се нае да изпълни удара и така възстанови равенството 1:1.

Драматичните моменти през първата част обаче не спряха дотук. В 39-ата минута ситуацията на Севиля се усложни, след като Хосе Антонио Рейес бе изгонен заради втори жълт картон.

С числено превъзходство, за Еспаньол не бе трудно да вкара гол. Това се случи в 60-ата минута, когато Шимао засече с глава центриране от корнер на Уакасо.

Севиля обаче не се предаде и в 90-ата минута оставеният непокрит Алваро Негредо с глава прати топката в мрежата на домакините за 2:2.

Така Еспаньол няма победа вече шест мача и заема 17-о място с 13 точки, а Севиля е 11-и с 18 точки.