Атлетик (Билбао) се класира на осминафиналите за купата на Краля в Испания след победа на реванша с 4:0 срещу Селта. Баските, които са 23-кратни носители на трофея, продължават в следващата фаза с общ резултат 4:1, след като загубиха първия мач с 0:1.

Икер Муниаин отпразнува 21-ия си рожден ден, като реализира два от головете за успеха на Атлетик. Другите две попадения под дъжда на "Сан Мамес" реализираха Маркел Сусаета и Ариц Адурис. На осминафиналите Атлетик ще срещне Бетис.

Валенсия продължава неубедителното си представяне през този сезон, като едва отстрани третодивизионния Химнастик. "Прелепите" спечелиха реванша снощи с минималното 1:0 на своя стадион "Местая" и продължават напред с общ резултат 1:0 след нулевото реми в първия мач.

Тимът, който все още е без постоянен треньор след уволнението на Мирослав Джукич в понеделник, стигна до успеха след попадение на Пако Алкасер в 37-ата минута. За място на четвъртфиналите Валенсия ще спори с носителя на трофея Атлетико (Мадрид).

Райо Валекано и и Еспаньол също продължават на осминафиналите. Райо елиминира Валядолид след 3:1 на реванша и общ резултат 3:1, а Еспаньол отстрани втородивизионния Реал Хаен след успех с 2:0 на реванша и общ резултат 4:2.