Кристиано Роналдо се превърна в главно действащо лице в контролата на Реал (Мадрид) с Чивас (Гуадалахара), след като само за 9 минути реализира  три гола за своя тим при класическия успех с 3:0 в приятелската среща, която се игра в Сан Диего.

Звездата на "белите" бе спиран през първото полувреме от добрите изяви на вратаря на Чивас Луис Мичел, който на няколко пъти се намеси добре след удари от фаул на португалеца. Роналдо пропусна и много удобно положение в 39-та минута.

В 73-та минута португалецът се промъкна между двама защитници след пас на Бензема и след удар с десния крак откри резултата. Три минути по-късно той вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пепе.

Роналдо, който добави към актива си и греда, както и жълт картон оформи своя хеттрик  и крайния резултат с прецизен удар в долния десен ъгъл.