Реал (Мадрид) не можа да победи Осасуна като гост в среща от 16-ия кръг на испанското първенство. Срещата, която бе доста драматична, завърши 2:2. Освен четири гола, зрителите видяха и два червени картона.

След равенството Кралският клуб остава на трето място с 37 точки, зад Барселона и Атлетико, които са с по 40. Осасуна е 16-и с 14 точки.

Всъщност, в Реал трябва да се радват на точката, защото догонваха от 0:2. Ориол Риера откри резултата за домакините в 16-ата минута, отново той бе точен в 39-ата. В последната минута на първата част Иско намали след асистенция на Роналдо.

Минута преди това Серхио Рамос остави Реал с 10 души, след като получи втори жълт картон. В 79-ата минута се възстанови численото равенство на терена, след като Силва от домакините също бе изгонен. В 80-ата минута Пепе донесе точката за Реал.