Реал Сосиедад спечели баското дерби с Атлетик (Билбао) и се наложи с 2:0 в среща от 18-ия кръг на испанското първенство. За пръв път от много време двата тима влязоха в мача заемайки предни позиции в класирането на Ла Лига. Атлетик на четвърто място, а Реал Сосиедад на пето, веднага след водачите Барселона, Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид).

Домакините от Сан Себастиан нанесоха своите удари в края на двете полувремена. В 43-ата мин. Антоан Гриезман даде аванс на "бяло-сините". Изглеждаше, че срещата ще завърши точно при този резултат, но в 3-ата минута от добавеното време Рубен Пардо се разписа оформи крайното 2:0.

Двата тима запазват позициите си – Атлетик е 4-ти с 33 точки, а Реал Сосиедад е 5-и, но вече с 32 т.

Барса започна годината с разгром, Меси почива >>

В друга среща от неделната програма на кръга Осасуна постигна победа с 1:0 като домакин на Еспаньол и се измъкна от зоната на изпадащите. Тимът от Памплона вече е на 15-о място с 18 точки, докато каталунците са 10-и с 22 т.