Атлетико (Мадрид) стигна само до домакинско равенство 1:1 срещу средняка Реал Сосиедад в среща от 36-ия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Диего Симеоне изпуснаха победата в края, а с това до голяма степен загубиха шансове да се преборят за място в Шампионската лига.

Столичани събраха 50 точки и два мача преди края на сезона останаха на шеста позиция, на 5 точки зад третия Валенсия и четвъртия Малага, които имат по един мач по-малко.

Габи изведе Атлетико напред в резултата в 54-ата минута със силен удар по тревата от 20 метра. Той обаче се превърна от герой в грешник, след като си изкара два бързи жълти картона и в 73-ата минута беше отстранен от игра.

С числен превес гостите от Сан Себастиан успяха да стигнат до равенството в първата минута на добавеното време, когато Хосеба Йоренте изведе резервата Карлос Вела в чиста позиция и мексиканецът реализира 12-ия си гол в Примера дивисион за сезона.