Отборът на Реал Сосиедад победи с 1:0 като гост Депортиво (Ла Коруня) в последния кръг на испанското първенство и зае четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионска лига.

Баските спечелиха битката за това място с Валенсия, който загуби от Севиля с 3:4 и остана пети.

Сосиедад стигна до успеха след гол на Антоан Гризман в 22-ата минута. Тимът удържа крехкия аванс, макар че доигра мача с 10 души след червен картон на Маркел пет минути преди края.

Валенсия пък падна от Севиля, допускайки цели четири попадения, реализирани от Алваро Негредо.  За Валенсия два гола вкара Роберто Солдадо, а веднъж се разписа Евер Банега.

Така в Шампионска лига през следващия сезон ще участват Барселона, Реал (Мадрид), Атлетико (Мадрид) и Реал Сосиедад. Трите квоти за турнира Лига Европа отидоха при Валенсия, Малага и Бетис. Участието на Малага обаче зависи дали клубът ще спечели обжалването пре Арбитражния съд в Лозана на едногодишното наказание от УЕФА заради дълговете на клуба.

В долната половина на таблицата Селта се спаси от изпадане след победа с 1:0 над Еспаньол. Единствения гол вкара Начо Инса в 16-ата минута, а Мартин Петров не бе в групата на гостите.

Така Селта събра с точка повече от Майорка, който в последния кръг победи Валядолид с 4:2. Освен Майорка към втория ешалон поемат Депортиво и Сарагоса.

Звездата на Барселона Лионел Меси спечели голмайсторския приз в шампионата с 46 гола, следван от големия си съперник от Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо с 34.