Реал Сосиедад победи Валенсия с 4:2 в битката за четвъртото място в испанското първенство.

Домакините от Сан Себастиан бяха по-настойчиви в края на мача и измъкнаха ценните три точки, които пет кръга преди края ги утвърдиха на четвъртата позиция с 58 точки, даваща право на участие в квалификациите на Шампионска лига. Поражението пък остави Валенсия на шесто място с равни точки, по 53, но по-лоша голова разлика от петия Малага.

Роберто Солдадо откри резултата в полза на Валенсия в 25-ата минута, но Иниго Бериди изравни в 34-ата. Гонсало Кастро изведе Реал Сосиедад в резултата в 73-ата минута. В самия край на мача двата отбора си размениха бързи голове за крайното 4:2. Иманол Агирече направи 3:1 в 86-ата минута, а Жонас намали в 90-ата.В последните секунди на мача отново Агирече вкара втория си гол в мача за крайното 4:2.