Реал (Мадрид) постигна впечатляващ успех над Хетафе в двубой от 21 кръг на испанското първенство. Кралският клуб би с 4:0, а Кристиано Роналдо за пореден път бе на висота и записа хеттрик. Другото попадение за тима бе дело на Серхио Рамос.

Хетафе отаказа сериозна съпротива на именития си съперник през първата част и тя приключи без голове. Играчите на Реал бяха по-активни, но не съумяваха да отбележат. След почивката обаче гостите се предадоха и головете заваляха един след друг.

Рамос откри резултата в 53-ата минута, а след това бе време за шоуто на Роналдо. Той се разписа в 62-ата, 65-ата и 72-ата минута от дузпа. В това време играчите на Хетафе бяха просто зрители на терена.

След този успех Реал има 43 точки, с 4 по-малко от втория Атлетико (Мадрид), който обаче е с мач по-малко. Убедителен лидер е Барселона с 55 точки. Хетафе остава на 11-о място с 26 точки.