Реал (Мадрид) победи Виляреал с 4:2 в мач от 23-ия кръг на Ла Лига и продължава гонитбата с Атлетико (Мадрид) и Барселона в борбата за титлата, като се изравни на първата позиция със съгражданите си.

В герой за столичани се превърна Карим Бензема, който се разписа на два пъти във вратата на Серхио Асенхо.

Гарет Бейл откри резултата още в 7-ата минута, отнемайки топката от Дорадо и с прехвърлящ удар направи 1:0. В 25-ата пък Бензема удвои след хубав пас на уелсеца.

До почивката обаче гостите върнаха един гол, след като Марио Гаспар прониза вратата на Диего Лопес с точен удар в горния ляв ъгъл.

След почивката Реал възстанови аванса си от два гола в 64-ата минута, когато Хесе направи 3:1 след пас на Бензема, но гостите отново "показаха зъби" и пет минути по-късно Джовани дос Сантос се разписа с великолепно изпълнение на пряк свободен удар.

Точка на спора обаче сложи отново Бензема, който се разписа в 76-ата минута, оформяйки крайното 4:2 за Реал.