Реал (Мадрид) постигна очакван успех с 2:0 над Райо Валекано в среща от 24-ия кръг на испанското първенство. Това бе стотният двубой на треньора на тима Жозе Моуриньо в испанското първенство.

След спечелените три точки Кралският клуб е на трето място в класирането с актив от 49 точки, с четири по-малко от втория Атлетико (Мадрид). Лидерът Барселона е с 65 точки. Райо Валекано остава седми с 37 точки.

Реал спечели мача, въпреки че игра 72 минути с човек по-малко. Серхио Рамос бе изгонен за втори жълт картон още в 18-ата минута. Гостите обаче не можаха да се възползват от численото си предимство, което бе факт през почти целия мач и си тръгнаха победени от "Сантяго Бернабеу".

Мората откри резултата още в третата минута, а грешникът Рамос удвои в 12-ата минута. Последвалите минути обаче не бяха толкова щастливи за него. В 17-ата минута той получи жълт картон, а веднага след това и второ официално предупреждение, което го прати под душовете доста по-рано.

Гостите направиха някои опасни атаки, но така и не стигнаха до гол. Реал задържа преднината си до края и взе трите точки.

В друг мач от кръга Еспаньол победи Бетис с 1:0.