Реал (Мадрид) постигна успех над Хетафе с 4:1 като домакин в двубой от петия кръг на испанското първенство. След успеха Кралският клуб е на трето място с 13 точки, а Хетафе е 14-и с 4.

Срещата започна лошо за Реал, след като гостите поведоха още в четвъртата минута. Лафита смълча феновете на "Сантяго Бернабеу" с точен удар. Това обаче бе всичко хубаво, което се случи на Хетафе. Пепе успя да изравни в 19-ата минута, а в 34-ата минута Роналдо даде преднина на Реал с гол от дузпа.

След почивката Иско в 57-ата и отново Роналдо в 90-ата оформиха крайното 4:1 в полза на мадридския отбор. Пет минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Мичел бе изгонен за втори жълт картон.

Гарет Бейл трябваше да започне мача, но се контузи и даде шанс за изява на Иско.