Реал (Мадрид) нямаше проблеми в домакинството си на Расинг (Сантандер) и победи с 4:0 в среща от 24-тия кръг на испанската Примера.

Така кралския клуб временно дори взе аванс на върха от 13 точки, като преследвачът Барселона в неделя ще има не особено лек мач срещу Валенсия като домакин.

Успехът на Реал срещу Расинг изглежда бе предначертан още в самото начало на срещата. В 6-ата минута след силен шут на Кака, вратарят на гостите Тоньо със сетни усилия изби, но при добавката вече бе безпомощен и Кристиано Роналдо реализира за 1:0.

В 39-ата минута положението за кантабрийците допълнително се усложни, след като Сисма получи втори жълт картон заради игра с ръка при едно центриране на Роналдо.

"Белите" бързо се възползваха от численото си превъзходство и точно преди последния съдийски сигнал на първото полувреме Карим Бензема с удар от малък ъгъл прати топката във вратата на съперника. Серхио Рамос засече топката, но изглежда тя вече бе преминала голлинията и попадението бе записано на името на французина.

Влезлият през второто полувреме Анхел ди Мария се разписа само 10 минути след появата си на терена и в 73-ата минута след самостоятелен пробив отдясно, нанесе удар от границата на наказателното поле, с което направи резултата класически.

Минута преди края на редовното време след серия от няколко удара по посока на вратата на гостите Бензема най-накрая стреля силно и след рикошет от крака на защитник отбеляза и оформи крайния резулатат 4:0.

В класирането Реал (Мадрид) е водач с 61 точки. Сантандер остава в зоната на изпадащите, на 18-а позиция, с 23 точки – на 2 от спасителното 17-о място, където в момента е Гранада.