Реал (Мадрид) записа убедителна победа след паузата в шампионатите, породена от насрочените баражи за световното първенство догодина.

"Белите" последваха примера на Барселона и спечелиха с 5:0 двубоя си от 14-ия кръг на Примера дивисион.
Кристиано Роналдо, който се намира в отлична форма даде начало на головата фиеста срещу Алмерия.

Португалецът завърши по най-добрия начин великолепен пас на Иско и реализира своя 163-ти гол за "белите", като вече само едно попадение го дели от легендата Уго Санчес.

До почивката Роналдо и Бензема пропуснаха да удвоят преднината на Реал. Все пак това се случи в 61-ата минута, когато френският национал завърши с точен удар отлична атака на гостите. Преди това Кристиано Роналдо беше заменен принудително от Хесе Родригес.

Само в рамките на три минути, между 72-ата и 75-ата имената си сред голмайсторите оставиха и Гарет Бейл и Иско. Крайното 5:0 пък оформи Алваро Мората девет минути преди края.

Интересно е да се отбележи, че преди началото на срещата съдиите установиха, че едната врата е с шест сантиметра по-висока от регламентираното. Все пак неточността бързо бе поправена.

Така в класирането води Барселона с 40 точки, пред Реал (Мадрид) с 34 и Атлетико (Мадрид) също с 34, но с мач по-малко.

В друг мач Реал Сосиедад стигна до драматична победа с 4:3 у дома срещу Селта. Карлос Вела реализира четирите попадения в полза на баските, които след почивката изоставаха с 1:3. Гостите пък играха с човек по-малко от 65-ата минута, когато червен картон получи Андреу Фонтас.

Така Реал Сосиедад се намира на шесто място в класирането с актив от 20 точки, докато Селта заема 16-ата позиция с актив от 12 точки.