Реал (Мадрид) победи Осасуна с 2:0 като домакин в първия мач между двата отбора от 1/8-финалите на турнира за Купата на Испания. Така „белият балет“ гледа по-спокойно към реванша на 15 януари.

В 16-ата минута Хесе Родригес се сблъска с вратаря на Осасуна, падна в наказателното поле и първоначално главният съдия свири дузпа в полза на Реал, но след консултация с асистента си, отмени решението. Все пак само 3 минути по-късно домакините все пак откриха резултата. Точен бе Карим Бензема, който с глава засече центриране от фаул.

През второто полувреме доминацията на Реал (Мадрид) бе пълна, но авансът на „белия балет“ преди реванша се покачи само с един гол. В 60-ата минута Хосе Родригес бе точен за 2:0.

В другите два мача за Купата на Испания, които се играха в четвъртък, не падна нито един гол. Реал Сосиедад и Виляреал, както и Райо Валекано и Леванте оставиха развръзката за реванша.