Реал (Мадрид) очаквано се класира без проблеми за осминафиналите за Купата на Краля. Тимът отстрани Алкояно с общ резултат 7:1. В реванша на "Сантяго Бернабеу" "белите" биха с 3:0, а в първия мач бяха спечелили с 4:1.

Голяма част от титулярите не взеха участие в мача, тъй като треньорът Жозе Моуриньо предпочете да ги запази за дербито с Атлетико (Мадрид). И трите гола паднаха през втората част.

В 71-ата минута Ди Мария откри резултата. Минута преди края Йозил изведе Кайехон и той бе точен за 2:0. Във втората минута на продължението отново Кайехон бе точен за крайното 3:0.

Още във втората минута на мача Раул Албиол получи травма и бе заменен от Фабио Коентрао. Алкояно завърши мача с 10 човека, след като Хави Селвас бе изгонен за втори жълт картон в 72-ата минута.

Малага също продължава напред, но срещна много по-големи трудности. Андалусийци загубиха в реванша с 0:1 от нискоразредния Касерено, но в първата среща спечелиха с 4:3 и с повече голове на чужд терен продължават напред в турнира.

Единственото попадение в срещата на стадион „Ла Росаледа“ падна в 37-ата минута и бе дело на Чапи.