Бразилският полузащитник Кака, който от началото на сезона няма и минута за Реал (Мадрид), се развихри с хеттрик при победата с 8:0 над колумбийския Милионариос за трофея „Бернабеу”.
Кака, за който Реал плати преди три години 65 милиона евро, не може да намери място на терена, тъй като треньорът Жозе Моуриньо пуска на същата позиция Месут Йозил или новото попълнение Лука Модрич.
"Кака игра много добре. Но той и останалите, които бяха на терена, трябва да заслужат вниманието на треньора", каза след срещата Жозе Моуриньо.
Футболистите на Реал излязоха на терена с черни ленти на екипите в знак на уважение към юношата на клуба Бенхамин Алонсо Ескера, който почина в понеделник, след като бе блъснат от превозно средство.
Кака откри резултата в 14-ата минута след пас на Игуаин, а отново след подаване на Игуаин в 23-ата минута резултатът беше 2:0 след попадение на Кайехон. В 32-ата и в 36-ата минута Мората вкара два гола, а Кака направи 5:0 10 минути преди края на първото полувреме.
След почивката Кака от дузпа покачи на 6:0, отсъдена заради нарушение срещу Фабио Коентрао, а до края по едно попадение добавиха отново Кайехон и Карим Бензема.