Реал (Мадрид) разби Ла Коруня с убедителното 5:1 в мач от 6-ия кръг на Примера дивисион и си върна шампионското самочувствие, което бе позагубено след лошия старт на сезона. В герой за столичани се превърна голямата им звезда Кристиано Роналдо, който вкара хеттрик във вратата на гостите.

Първата чиста възможност за домакините се откри пред обичайния заподозрян Роналдо. Португалският национал се измъкна отляво в 11-ата минута, шутира по земята в долния десен ъгъл, но Арансубия плонжира и спаси.

Едва ли обаче някой на "Бернабеу" очакваше това, което се случи пет по-късно - Рики напредна отдясно, комбинира с Пици, преодоля Варан и се озова сам срещу Касияс, след което пусна топката отляво край излезлия да го пресрещне вратар на Реал (Мадрид) - 1:0 за гостите.

Още в следващата атака Йозил изведе Ди Мария срещу Арансубия, аржентинецът копна топката, но тя прехвърли и вратата, освен стража на Депортиво. В 22-ата минута обаче Ди Мариа бе спънат в наказателното поле и от отсъдената дузпа Кристиано Роналдо изравни резултата - 1:1.

Португалецът можеше да направи обрата пълен в следващите няколко минути, когато на два пъти замалко не преодоля вратаря на Ла Коруня, но стражът се намеси прекрасно и спаси вратата си.

Дори и Арансубия обаче бе безпомощен в 38-ата минута - Модрич даде перфектен пас към стартиралия Ди Мария отляво, южноамериканецът стреля, топката се отби от гредата, но Анхел бе на правилното място и довкара с глава - 2:1 за Реал.

Две минути преди края на първото полувреме преднината на домакините бе увеличена - Серхио Рамос стреля мощно отдясно, вратарят Арансубия изби, но топката стигна до Кристиано Роналдо, който с глава прати кълбото в мрежата за втори път от началото на срещата - 3:1.

В 66-ата минута дойде време и Пепе да се разпише - влезлият като резерва Шаби Алонсо центрира от пряк свободен удар, а португалецът се измъкна от опеката на противниците си и с глава прониза Арансубия за 4:1.

Малко преди края Кристиано Роналдо получи шанс да стане героя на вечерта, след като реферът отсъди втора дузпа за Реал. От бялата точка португалецът бе безпогрешен и оформи хеттрика си под бурните аплодисменти на препълнените трибуни на "Бербанеу".

Реал (Мадрид) - Ла Коруня 5:1