Реал (Мадирд) записа минимална победа с 1:0 над Малага в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион. Трите точки оставят „кралския клуб” на върха в класирането и гарантират на тима позиция пред Барселона дори и след Ел Класико следващата седмица.

Мачът с Малага започна с нерви, след като още в 6-ата минута Гарет Бейл бе съборен в наказателното поле и гостите претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена .

Единственият гол в мача бе реализиран в 23-ата минута от Кристиано Роналдо, който демонстрира класа, финтира трима защитници и прати топката в мрежата.

До края на мача по-добрите възможности бяха за Реал (Мадрид), но така и не се стигна до нов гол, като в последните минути и темпото на играта спадна.

Лошите новини за Карло Анчелоти обаче са контузията на Карим Бензема, който в 32-ата минута бе принудително заменен от Анхел ди Мария.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos