Реал (Мадрид) победи Бетис с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион. Лошата новина за Жозе Моуриньо обаче са контузиите на Лука Модрич и Марсело, които ще са под въпрос за мача с Борусия (Дортмунд) от Шампионската лига.

Домакините от Мадрид доста се потрудиха, а нервите взеха връх в последните минути при резултат 2:1, но в крайна сметка Йозил успокои обстановката на Сантяго Бернабеу с третия гол. Иначе плеймейкърът откри резултата в 45-ата минута. Бензема удвои преднината на своите в 75-ата минута, а малко по-късно напусна терена с травма прасеца, а неговото място зае Гонсало Игуаин.

В 72-ата минута Бетис върнаха едно попадение от дузпа. Съдията Ундиано отсъди наказателен удар заради фаула на Начо Фернандес в глезена на Рубен кастро. В 88-ата минута Бетис можеше и да изравни, но Дорлан Пабон уцели гредата и не успя да се възползва от грешка на защитниците Рикардо Карвальо и Раул Албиол. После пак той взе топката, стреля към вратата, но пак Албиол спаси на голлинията.

Йозил вкара за 3:1 в 91-ата минута след подаване на Хосе Калехон, като почти от голлинията само отклони топката в мрежата.