Реал (Мадрид) и Валядолид сътвориха истинско шоу на "Сантяго Бернабеу". Двубоят от 34-ия кръг на испанското първенство завърши 4:3. След спечелените три точки Кралският клуб вече е със 77 и е твърдо над второто място зад Барселона. Валядолид остава 12-и с 40 точки.

Гостите поведоха още в осмата минута с гол на Гонзалес. В 26-ата минута обаче Ернандес прати топката в собствената си мрежа и резултатът бе изравнен - 1:1. Само шест минути по-късно Роналдо бе в прегръдките на съотборниците си, след като направи 2:1 за Реал. Куера бе точен за 2:2 само три минути по-късно, а головото шоу нямаше изгледи да спре.

След почивката все пак си пролича класата на домакините, въпреки че играта бе доста оспорвана.

Кака вкара в 49-ата минута, а Роналдо в 70-ата вкара четвъртия гол за успеха за своя тим.Три минути преди края Састре успя да върне един гол за Валядолид, но за повече гостите нямаха време.

Валенсия разгроми Осасуна с 4:0 в друга среща от кръга. Гранада пък се наложи над Малага с минималното 1:0.