Реал (Мадрид) спази традицията да играе трудно с аутсайдерите. Момчетата на Жозе Моуриньо се наложиха трудно с 2:1 при гостуването си на Депортиво (Ла Коруня) в среща от 25-ия кръг на Примера дивисион.

Звездата на Реал Кристиано Роналдо започна мача като резерва заради предстоящия сблъсък с Барселона за купата на Краля във вторник. Последно португалецът беше на пейката в шампионатна среща на 18 септември 2011 година срещу Леванте.

Депортиво първи стигна до гол. В 35-ата минута Рики шутира и вкара топката във вратата на неубедителния Диего Лопес.

В 73-ата минута Кака стреля от около 20 метра и изравни резултата след удар в близкия ъгъл.

Роналдо раздвижи играта на Реал през втората част.

Победният гол за Реал падна в 83-ата минута. Кристиано Роналдо, който се появи в игра в началото на втората част,  намери Игуаин, който на празна врата реализира за 2:1.

Малко преди края Анхел ди Мария беше изгонен с втори жълт картон. Така той ще пропусне шампионатния мач с Барселона в събота от 17 часа.

Така в класирането Реал е трети с 52 точки, а Депортиво заема 20-ата позиция с 16.

В друг мач Жонас се разписа на два пъти за Валенсия при
равенството 2:2 като гост на Сарагоса. Гостите изоставаха с 0:2 още след 32-ата минута, но успяха да достигнат до равенството.

В самото начало на срещата Апоно откри резултата в полза на домакините след точно изпълнена дузпа. В 32-ата минута Пощига покачи резултата на 2:0 в полза на Сарагоса. Само четири минути по-късно Жонас намали изоставането на гостите, разписвайки се след центриране на Али Сисоко. Точно 20 минути преди края отново бразилецът вкара за крайното 2:2.

Вратарят на домакините Лео Франко получи червен картон 13 минути преди края заради игра с ръка извън наказателното поле, но младият вратар Пабло Алколеа не допусна гол в оставащото време. Валенсия е пети с 41 точки, а Сарагоса - 16-и с 25.

Майорка пък отстъпи на Хетафе с 1:3. В подреждането домакините са педпоследни с 18 точки в актива си, а Хетафе е девети с 35.