Новата 2014 година започна успешно за Реал (Мадрид). Кралският клуб победи с 3:0 Селта в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. Голямата звезда на "белите" Кристиано Роналдо пък реализира два от головете, като второто попадение бе под номер 400 в кариерата на португалеца.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на световния футбол Еузебио, който почина в неделя на 71 години.

Изненадващо първата отлична възможност бе за Селта. Гостите пропуснаха златна възможност да открият резултата още в 6-ата минута. Чарлес получи топката необезпокояван, като имаше необходимото време и пространство, за да нанесе точния удар. Диего Лопес обаче в крайна сметка успя да избие в корнер.

В края на полувремето Ангхел Ди Мария като по чудо не откри резултата след две изгодни положения.

Натискът на момчетата на Карло Анчелоти продължи и Иско и Хесе Родригес също не успяха да нанесат точен удар.

Все пак в 67-ата Карим Бензема разпечата вратата на Селта с удар отблизо. До края Кристиано Роналдо закръгли головата си сметка в Примера дивисион на 20 гола. Португалецът бе точен в 82-ата минута и в продължението.

Така Реал е трети в класирането с 44 точки, с пет по-малко от Барселона и Атлетико (Мадрид). Съставът на Селта, който е воден от бившия играч на Реал и Барса Луис Енрике, пък е в зоната на изпадащите с 16 точки.