Райо Валекано се изкачи на 7-а позиция във временното класиране на Примера дивисион след категорична победа с 3:0 над Леванте в първия мач от 17-ия кръг на испанското първенство.

Решаващо за успеха се оказа представянето на тима през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения във вратата на гостите.

Първо в 59-ата минута Начо Мартинес откри резултата, а десет минути преди края Пити удвои преднината на домакините. Крайното 3:0 оформи влезлият като резерва Франко Васкес в 94-ата минута.

Така Райо се доближи само на две точки от Леванте, които са с актив от 27 пункта на 6-ата позиция.

В останалите мачове Реал Сосиедад победи Севиля с 2:1 и нанесе втора поредна загуба на "червено-белите". Еспаньол пък надделя с 2:0 над Ла Коруня в дербито на дъното на класирането, след което се изравни по точки с Депортиво и изпревари съперника си, като вече е на предпоследното 19-о място.