Райо Валекано продължи успешната си серия в Примера дивисион, след като постигна 4-та поредна победа. Тимът от испанската столица се наложи като гост над Атлетик (Билбао) с 2:1.

Алхасане Бангура и Франческо "Пити" Медина се разписаха за успеха на Райо , като първият вкара три минути след началото на втората част, а вторият отбеляза деветия си гол за сезона от дузпа в 65-ата минута.

Микел Сан Хосе все пак върна един гол за баските в 77-ата минута, но звездата на Атлетик Фернандо Йоренте изненада неприятно публиката, след като направи фрапантен пропуск малко по-късно в срещата. Галвес от гостите в 89-ата минута получи втори жълт картон и бе изгонен, но и това не помогна на домакините да измъкнат поне точката.

Райо, който е отборът с най-малък бюджет в Примера дивисион и се наложи да продаде един от най-добрите си играчи - Мичу на Суонси Сити се е устремил към местата даващи право за участие в Шампионската лига през следващия сезон.