Юсеф Ел Араби вкара два гола за Гранада при успеха с 2:0 над Атлетик (Билбао) и осигури първата домакинска победа за отбора си през този сезон в Примера дивисион. Така Гранада се изкачи на 12-о място с 8 точки след 6 кръга, а баските заемат 5-о място с 12.

Гостите имаха пълно основание да претендират за дузпа в 16-ата минута, когато Хейсон Мурильо събори в наказателното поле Ариц Адуриц, но в 53-ата минута съдията отсъди дузпа срещу тях. Андер Ерера събори в наказателното поле Ясин Брахими и Ел Араби откри резултата.

След 7 минути домакините вече имаха аванс от два гола, като при контраатака удар на Диего Буонаноте беше изчистен в корнер.

След неговото изпълнение Ел Араби намери топката с глава и силно я заби в мрежата. След още 7 минути той можеше да направи и хеттрик, но вратарят Горка Ирайсос спаси удара му.