След Барселона, още един от лидерите в подреждането на испанското първенство - Атлетико (Мадрид), допусна шокираща загуба в 25-ия кръг на Примера дивисион. Столичният тим загуби гостуването си на Осасуна с 0:3.

Особено тежко за тима на Диего Симеоне бе първото полувреме, в което победителите реализираха три безответни попадения. Алваро Сехудо откри още в 6-ата минута, а в 21-ата Емилиано Арментерос удвои. Роберто Торес пък направи резултата класически малко преди почивката.

Столичният отбор не успя да се противопостави на съперника си и през втората част. Все пак най-опасните удари бяха дело на Раул Гарсия и Коке.

Така големият победител след този кръг е Реал (Мадрид), който вече еднолично е начело благодарение на победата си с 3:0 срещу Елче. Воденият от Карло Анчелоти тим има аванс от 3 точки пред Барселона и Атлетико. Осасуна пък вече е на 12-о място с 26 точки.