Барселона победи Алмерия с 4:1 в мач от 26-ия кръг на Примера дивисион.

Каталунците бързо стигнаха до гол. Още в деветата минута Неймар намери Сеск Фабрегас. Вратарят на гостите обаче изби, след което топката попадна у Алексис Санчес и чилиецът не сгреши.

В 24-ата минута голямата звезда на Барселона Лео Меси покачи на 2:0. Аржентинецът се разписа от фаул. Интересна подробност е, че той е отбелязал попадение в последните си шест двубоя на тима във всички турнири.

Само три минути по-късно обаче Алмерия изравни. Анхел Трухийо засече с глава центриране от корнер, като успя да неутрализира Карлес Пуйол и Сеск Фабрегас.

След почивката тимът на Тата Мартино продължи да атакува, но пропуски направиха Неймар и Фабрегас. В 83-ата минута Карлес Пуйол направи 3:1, а крайния резултат бе фиксиран от Шави минута преди края на редовното време.

Така Барселона се доближи само на точка от лидера Реал (Мадрид), който има 64 в актива си. Алмерия пък е точно над чертата с изпадащите отбори с 26 точки.

Съперникът на Лудогорец на 1/8-финалите в Лига Европа - Валенсия пък загуби гостуването си на Райо Валекано с 0:1. Единственото попадение бе дело на Ларивей в 61-ата минута. "Прилепите" завършиха двубоя в намален състав, след като в 77-ата мин. Бараган напусна терена заради втори жълт картон. В класирането Валенсия е девети с 35 точки.