Барселона постигна пореден успех в испанското първенство. В среща от 23-ия кръг тимът се наложи безпроблемно над Хетафе с 6:1. Водачът в класирането вече има 62 точки, с 12 повече от втория Атлетико (Мадрид). Хетафе е на 12-о място с 28 точки.

Мачът започна по обичайният за каталунците начин - с гол. В шестата минута Андрес Иниеста подаде на Алексис Санчес, който технично прати топката в мрежата. Това бе негово първо попадение за сезона. В 13-ата минута Барса вече водеше с 2:0. Отново Иниеста подаде на Алкантара, който остави топката на Меси и той я вкара. Това бе негово 13-о поредно попадение в шампионатен мач.

След това каталунците просто се забавляваха на терена и правеха каквото си искат. В 30-ата минута Меси удари гредата с изпълнение от въздуха.

Третият гол за Барса дойде през втората част. Давид Вия също записа името си сред голмайсторите. Това обаче не бе всичко. Футболистите на Хетафе трябваше да се примирят и с четвърти гол, който бе дело на Тейо. Той се разписа в 79-ата минута.

Гостите все пак стигнаха до почетен гол, който обаче едва ли ги е зарадвал много. Васкес отбеляза в 83-ата минута.

Въпреки че оставаха едва седем минути, футболистите на Барселона не спираха да се забавляват. Това забавление доведе до два нови гола във вратата на слисания съперник. Иниеста и Пике се разписаха един след друг в последната минута на срещата.