Гари Родригес премина от Левски в Елче, но новите съотборници на холандеца претърпяха тежка загуба при гостуването си на Реал Сосиедад в последния мач от 21-вия кръг на Примера дивисион. Разбира се бързоногото крило не бе в Сан Себастиан и едва от тази седмица ще се присъедини към тренировките на Елче.

Иначе Реал Сосиедад победиха с 4:0. Домакините откриха резултата още в третата минута, когато Дамиан Суарес си вкара автогол, опитвайки се да изчисти прехвърлящ удар на Антоан Гризман. Французинът удвои аванса на тима си в 12-ата минута, когато засече с глава центриране на Шаби Прието. Пет минути след почивката Карлос Вела преодоля четирима защитници на съперника и със силен удар направи 3:0. Четвърт час преди края Гризман оформи крайното 4:0 с 14-ия си гол в Примера дивисион за сезона.
С успеха баските се утвърдиха на 6-а позиция с 36 точки, с точка по-малко от 5-ия Виляреал и на 6 зад 4-тия Атлетик (Билбао). Начело са Барселона и Атлетико (Мадрид) с по 54 точки, пред

Реал (Мадрид) с 53 точки. Елче се свлече на 16-ата позиция с 21 точки, на 2 точки над зоната на изпадащите.