Невероятно зрелище и драма предложи голямото дерби на Андалусия, в което градските съперници Бетис и Севиля направиха 3:3 в първа среща от 31-вия кръг на испанското първенство.

Бетис бе домакин в срещата на своя стадион "Бенито Виямарин”, но публиката му трабваше да понесе шокиращо начало на двубоя. Севиля поведе много бързо с внушителен резултат. Иван Ракитич вкара два бързи гола – още в 7-ата минута завършвайки бърза контраатака и в 19-ата, когато се възползва от грешка на защитник на "зелено-белите”. Резултатът стана кбласически в 33-ата минута, когато Алваро Негредо отбеляза дежурния си гол след пас на Хосе Антонио Рейес.

Все пак преди почивката домакините успяха да върнат един гол, след като груба грешка на Гари Медел изведе Дорлан Пабон очи в очи с вратаря Бето и колумбиецът реализира за 1:3 в 44-ата минута. Малко след почивката, в 54-ата минута Рубен Кастро се разписа за 2:3 от дузпа и Бетис вече можеше да мисли за равенството. То обаче стана факт едва в края на срещата при числено неравенство на терена. Севиля остана с човек по-малко в 56-ата минута, когато Медел си изкара втори жълт картон. Първият бе само минута по-късно за протест при дузпата, а след това чилиецът се „отличи” и с удар без топка срещу Каняс от Бетис. "Зелено-белите” се възползваха от ситуацията в 89-ата минута, когато след разбъркване след ъглов удар Носа с глава вкара за крайното 3:3.

В класирането Бетис е на последното 6-о място, даващо право на участие в евротурнирите с 48 точки, а Севиля е с 42 на 10-а позиция.