Неймар направи своя дебют за Барселона в контролата с Лехия (Гданск), която завърши 2:2. Бразилската звезда влезе като резерва в края на мача и бе на терена само 15 минути. Новият треньор Херардо Мартино обаче не успя да запише първия си мач начело на каталунците и ще дебютира в петък (2 август), срещу Сантос.

Лехия поведе изненадващо в 15-ата минута с гол на Биенюк с глава, който се възползва от центриране на Матсуи в наказателното поле. Само 9 минути по-късно обаче Барса изравни – Монтоя асистира на Серхио Роберто, а той реализира за 1:1.

В началото на второто полувреме поляците отново поведоха. В 49-ата минута Гржелчак открадна топката от Монтоя, излезе сам срещу вратаря и отново даде преднина на своя тим. Отново обаче трябваха по-малко от 10 минути на каталунците, за да върнат гола. Меси се разписа в 56-ата за 2:2.

Неймар влезе на терена в 78-ара минута на мястото на Алексис и записа първите си минути с екипа на Барселона.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos