Лионел Меси очевидно вече навлиза в топформа и вкара нови два гола във вратата на Хетафе за победата с 2:0 на Барселона като гост в реванша от 1/8-финалите за Купата на краля.

Срещата бе наглед протоколна, след като в първия мач Барса постигна убедителен успех с 4:0. Треньорът на каталунците Херардо Мартино обаче се възползва от това и опита да вкара в ритъм двете суперзвезди Лионел Меси и Неймар, които доскоро лекуваха контузии. За Меси това бе първи мач като титуляр, след като точно в първата среща с Хетафе през миналата седмица се завърна в игра. Тогава той влезе като резерва в последния половин час игра и отново реализира два гола.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

За Неймар обаче срещата се оказа фатална. Бразилецът отново се контузи и бе принудително заменен още в 28-ата минута.

Иначе очаквано Барса не се напряга много в мадридското предградие и точно Меси направи разликата в мача. Аржентинецът реализира попаденията в 44-ата и 63-ата минути.

Меси вкарва първия гол в мача.

Така каталунците отстраниха съперника с общ резултат 6:0 и се класираха на 1/4-финалите на турнира. Там Барселона ще се изправи срещу Леванте.