Въпреки отсъствието на контузения Лионел Меси, Барселона изнесе поредна футболна лекция и разби последния в класирането Майорка с 5:0. Така невероятната резултатност в срещите от 30-ия кръг на Примера продължи и до момента няма мач със записани по-малко от 5 попадения.

Очаквано Барса бе без контузилия се срещу ПСЖ през седмицата Меси, но изглежда липсата му не се забеляза и още до почивката каталунците си осигуриха аванс от четири гола.

Фабрегас открива резултата.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 20-ата минута след двойно подаване между Алексис Санчес и Сеск Фабрегас, последният преодоля отбраната на съперника, след което изстреля топката под плонжа на излезлия вратар Ауате и откри резултата. Само две минути по-късно Фабрегас бе в основата на ново попадение. Негов удар бе избит от вратаря, но при добавката Алексис се разписа за 2:0. Отново в рамките на минута домакините вкараха още два пъти. В 37-ата минута нова комбинация между Алексис и Сеск завърши с гол за класическото 3:0 на испанския национал. Последва ново вращане на жеста между двете главни действащи лица на Барса и страхотен пас на Фабрегас доведе до супергол на Санчес в 38-ата мин.

Малко разнообразие настъпи в началото на второто полувреме. Още в първата минута след почивката се стигна до нов гол. Този път Фабрегас получи пас от Иниеста в наказателното поле, "счупи” кръста на защитника Кевин и реализира за 5:0

Алексис Санчес бележи четвъртия гол във вратата на Майрока.

Оттук нататък домакините малко се кротнаха и дсори пуснаха топката да влезе в тяхната врата в 54-ата мин., но гол на Алфаро не бе зачетен заради засада. В крайна сметка до нов гол не се стигна и срещата завърши при този резултат.

Мачът бе белязан и от завръщането на Ерик Абидал, който се появи в игра като резерва в 69-ата минута в първи свой мач след една година отсъствие заради лечението на рак.

Следващият мач на Барселона е в сряда – изключително интригуващият реванш с Пари Сен Жермен от четвъртфиналите на Шампионската лига. След 2:2 във Франция, каталунците са домакини във втората среща на 10 април, а двубоя може да гледате пряко по bTV Action и онлайн на VOYO.BG от 21:45 часа.

В друга среща от деня Ла Коруня постигна драматична победа с 3:2 срещу гостуващия Сарагоса. Преди това Реал (Мадрид) завърши 5:1 с Леванте, а Реал Сосиедад и Малага направиха 4:2. От вчера Бетис би като гост Гранада с 5:1.

В класирането Барселона е лидер със 78 точки и внушителната разлика от 13 точки пред следващия Реал (Мадрид). До края остават 8 кръга. Майорка е на последното 20-о място с 24 точки, на 3 от спасителната 17-а позиция, където е Сарагоса.