Мартин Петров записа пет минути игра за Еспаньол при гостуването на Ла Коруня от 36-ия кръг на испанското първенство, което каталунците загубиха с 0:2, а благодарение на успеха галисийците поне временно се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Българинът се появи като резерва в 85-ата минута на мястото на Жоан Верду.

Португалският полузащитник Бруно Гама откри резултата в 50-ата минута след асистенция на Рики, а в добавеното време точен бе и друг португалец Нелсон Оливейра. Рики можеше също да бъде сред голмайсторите, но пропиля три чудесни голови положения през второто полувреме.

Успехът помогна на Депортиво да се измъкне от зоната на изпадащите и да заеме 17-ото място в Примера с 35 точки. За това обаче допринесе и прекият съперник Сарагоса, който падна в домакинството си на Атлетик (Билбао) с 1:2. Арагонци останаха с 34 точки и се смъкнаха под чертата на 18-а позиция.

Сарагоса поведе с гол на Елдер Пощига в 14-ата минута, но Атлетик направи късен обрат с попадения на Фернандо Йоренте в 80-ата мин. и на Ибай Гомес в добавеното време.

В ранния неделен двубой Райо Валекано победи Леванте с 3:2 и се изкачи на 8-а позиция. За Райо с два гола се отличи Пити Медина, а един добави Франко Васкес. Пити откри резултата в 20-та минута, а Роберт Акуафреска изравни в 52-ата. Васкес завърши с попадение контраатака на мадридчани четири минути по-късно, преди Пити от дузпа да направи 3:1 в 72-ата минута със 17-ия си гол за сезона. Висенте Ибора върна още един гол за Леванте в 86-ата минута и оформи крайното 3:2.