Барселона и Малага завършиха наравно 2:2 в първи мач от 1/4-финалите на турнира за купата на Краля. Каталунците бяха стигнали до пълен обрат и водеха, макар и минимално, с 2:1 до 90-ата минута, но гостите стигнаха до скъпоценно равенство преди реванша пред собствена публика следващата седмица.

Двубоят започна с очакван домакински натист за кеф на трибуните на "Камп Ноу". В 25-ата минута обаче изненадващо гостите откриха резултата след грешка на Тиаго Алкантара. Вратарят Пинто подаде към халфа, който обаче не успя да си спре топката добре, позволи на притичалия Мануел Итура да му отнеме и оказал се сам срещу стража на Барса откри - 1:0.

Радостта на гостите обаче не трая дълго и само четири минути по-късно Лионел Меси вдигна трибуните на крака след уникален самостоятелен пробив през половината терен, след който навлезе отдясно в наказателното поле и с вътрешен фалцов удар с левия крак изравни - 1:1.

Минута по-късно обратът бе налице - Тиаго центрира от корнер, а капитанът Карлес Пуйол отбеляза феноменален гол с глава в далечния ъгъл на Камени, като вратарят на гостите не успя изобщо да реагира.

Гостите останаха с човек по-малко в 75-ата минута, когато резервата Начо Монреал спъна откъсващия се сам Педро, но въпреки това в последната минута на мача Игнасио Камачо изравни, след като бе оставен непокрит на метри от вратата - 2:2.