Голямо мадридско дерби ще има на полуфиналите за Купата на краля в Испания. Това стана факт, след като към Реал се присъедини и Атлетико. "Дюшекчиите" постигнаха нова победа срещу Атлетик (Билбао), този път с 2:1 като гост и прескочи 1/4-финалите.

Първата среща в столицата бе завърши 1:0 в полза на Атлетико и сега в реваншът баските тръгнаха много устремено да заличат пасива си. Атлетик имаше пълно превъзходство през първото полувреме и в неговия край успя да го материализира. В 42-ата минута след центриране в наказателното поле отляво Адурис с глава откри резултата.

През втората част картината обаче се промени. Още в 55-ата минута резултатът бе изравнен, а автор на попадението бе Раул Гарсия. В крайна сметка Атлетико дори стигна до успеха и в 86-ата мин. Диего Коща вкара дежурния си гол и оформи крайното 2:1 в полза на мадридчани.

Така Атлетико ще се изправи на полуфиналите срещу Реал (Мадрид), а срещите са на 5 и 12 февруари.