Барселона стана шампион на Испания, а Купата на Краля със сигурност отива в Мадрид. Въпросът е обаче къде - на "Сантяго Бернабеу" или на "Висенте Калдерон". В 22:30 часа започва финала на турнира, а в него един срещу друг ще се изправят Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид). И за двата отбора това е последен шанс да вземат трофей.

Ако Кралският клуб не успее да вземе купата, това ще бъде тотален провал на сезона. "Белите" останаха след големия си враг Барселона в първенството, а в Шампионската лига отпаднаха от Борусия (Дортмунд) на полуфинал. Атлетико постигна голямата си цел - да се класира за следващия сезон в Шампионската лига, но със сигурност ще иска да ознаменува сезона с трофей.

Все пак Реал е големият фаворит в мадридския сблъсък. Още повече, че "дюшекчиите" изобщо не играят добре срещу тях. Те нямат успех над отбора от далечната 1999 година. Но пък играят добре на "Бернабеу", където ще бъде финала. Спечелили са осем от деветте си трофея именно там.

Погледите ще бъдат вперени в двете големи звезди на съперниците - Кристиано Роналдо и Радемел Фалкао. Двамата ще се постараят да направят това, което умеят най-добре - да вкарат голове. Кой ще триумфира? Ще разберем довечера след полунощ.