Реал (Мадрид) постигна успех с 2:1 при гостуването на Леванте в последната среща от 11-ия кръг на испанското първенство. Успехът дойде трудно, основно заради много тежкия и наводнен терен на "Сиудад де Валенсия", а в герой на мача се превърна 20-годишният Алваро Мората, който донесе успеха на "белите" с първото си докосване до топката.

Мадридчани поведоха в резултата в 21-ата минута с гол на Кристиано Роналдо, който бе изпуснат от отбраната на домакините след центриране от пряк свободен удар.

Роналдо получи аркада още във 2-ата минута, заради която бе заменен на почивката.

В началото на втората част, след период, в който Реал бе наложил сериозен натиск и уцели две греди, обаче Леванте изравни, а автор на попадението бе Анхел Родригес в 62-ата минута.

В 72-ата мин. гостите получиха право да изпълнят дузпа, която бе дадена доста пресилено заради нарушение срещу Кайехон извън наказателното поле, но вратарят Мунуа спаси удара от бялата точка на Алонсо.

Въпреки това Реал стигна до успеха в 84-ата минута. Само минута преди това в игра се бе появил Мората и още с първото си съприкосновение с топката след центриране от фаул на Алонсо, с глава реализира победния гол.

Проливният дъжд не даде много възможности за изява на двата отбора.

Така Реал (Мадрид) остава на 3-та позиция с 23 точки, с 5 по-малко от Атлетико (Мадрид), който преди това победи Хетафе с 2:0, и 8 зад лидера Барселона. Леванте е 6-и със 17 точки.

:
  • 90+3'
  • 87'
    Мартинс излезе срещу Касияс, опита да го финтира, но все пак вратарят на Реал се намеси
  • 84'
    ГОл! Веднага след влизането си Алваро Мората вкарва с глава след центриране от фаул на Шаби Алонсо
  • 83'
    Мората заменя Йозил в състава на Реал
  • 76'
    Леванте пропуска да поведе, след като Хуанлу не можа да отбележи сам срещу Касияс
  • 73'
    Вратарят на Леванте Густаво Мунуа спасява удара от бялата точка на Шаби Алонсо
  • 71'
    Спорна дузпа за Реал, Хуанфран фаулира Кайехон, но нарушението изглежда бе извън наказателното поле
  • 71'
    Хуанфран получава и картон за нарушението си
  • 70'
    Кака сменя Арбелоа в състава на Реал
  • 62'
    ГОЛ! Нелогично, но Леванте изравнява. Току-що влезлият Анхел Родригес получи пас от Мартинс и благодарение и на мокрия терен, реализира за 1:1
  • 61'
    Нов пропуск на Реал - Ди Мария бе изведен отдясно, но пропусна решавайки да копне топката и да прехвърли вратаря
  • 60'
    Разбъркване пред вратата на Леванте, отново греда след пропуск на Серхио Рамос
  • 57'
    Гредата помага на Леванте след удар с глава на Пепе
  • 56'
    Анхел Родригес сменя Набил Ел Жар в състава на Леванте
  • 46'
  • 46'
    Роналдо отстъпва мястото си на Албиол
  • 46'
    Устремно начало на Леванте. Наложи се Касияс да спасява след удар на Хуанлу
  • 45+1'
  • 44'
    Картон и за Ел Жар от Леванте заради гневна реакция към страничния съдия
  • 41'
    Ибора от Леванте получава жълт картон за нарушение срещу Кайехон
  • 21'
    ГОЛ! След центриране от свободен удар на Алонсо, Наваро не отигра добре с глава и направо подаде на Роналдо, който реализира за 0:1