Участникът в Лига Европа Леванте срещна известни проблеми срещу третодивизионния Мелия в борбата на 1/16-финалите за Купата на краля.

Валенсианци бяха загубили първата среща като гост с 0:1 и след първото полувреме на реванша положението изобщо не изглеждаше оптимистично. Леванте поведе в 25-ата минута чрез Карабелас, но само 2 минути по-късно гостите изравниха с попадение на Чота. Все пак домакините успяха да преодолеят пасива си и с попадения на Марти в 62-ата, Мичел в 76-ата и Ибора от дузпа в 86-ата минути стигнаха до успеха с 4:1. Двата тима завършиха с човек по-малко след червени картони в 85-ата мин. на Мичел и Андрес Санчес от Мелия.

В други срещи Атлетико (Мадрид), с множество резерви, постигна рутинно 1:0 срещу гостуващия Хаен и се класира на 1/8-финалите с общ резултат 4:0, Валенсия победи Ягостера с 3:1 и продължава напред с 5:1, а Хетафе направи 0:0 с Понферадина, но е общ победител с 4:0.